Българското училище в Сао Пауло, Бразилия, изпрати своите първи абитуриенти по време на фестивала „Розите на България“, организиран съвместно от училището и Посолството на България в Бразилия по инициатива на Министерството на образованието и науката в Bългария. Празникът се състоя на 14 юни в Музея на емиграцията в Сао Пауло и събра ученици, родители, учители и гости, разказа за рубриката „БГ Свят“ на БТА основателят и ръководител на училището Михаил Кръстанов.
По време на тържеството зрелостниците са получили своите дипломи за завършено средно образование и грамоти. ... Прочетете още: ИЗТОЧНИК